Přidání do SB/AFFS  TADY...

Leden 2011

100 Návštěv

11. ledna 2011 v 19:16 100 NÁVŠTĚV
Tak tu Mám 100 Návštěv..vim není to moc..:D ,ale za 10 dní myslím ,že to ujde..:)

Fanfictions

8. ledna 2011 v 18:10
Už brzo..:) povídka..:)

Základy

8. ledna 2011 v 12:20 House of Night

Škola noci


Všechno to začalo, když uviděla u své školní skříňky mrtvého chlapa.

Byl to stopař. Upír se safírově modrým půlměsícem na čele a s tetováním ve tvaru propletených uzlů. Přišel, aby ji označil. Potom se buď změní na upíra, nebo její tělo odmítne proměnu a ona zemře. Navždy.

Od toho dne její život nebude už nikdy takový jako předtím.

Vítejte ve Škole noci, ve které vyučování začíná v osm hodin večer a končí ve tři ráno. Sluneční světlo upíry sice nezabije, jak to popisují mnohé lidské knihy, ale způsobuje jim nesmírnou bolest, a proto se vyučuje v noci. Škola se nachází ve světě, kde se v důsledku změn v DNA někteří teenageři mění na upíry. Než se tato změna završí, musí zůstat ve Škole noci, jinak zemřou. Ani to jim ale nezaručí, že jejich organismus proměnu zvládne…

Mláďata jsou označena safírově modrým půlměsícem na čele. Jakmile se stanou dospělými upíry, toto znamení se vybarví a rozvine. Tetování pak rámuje celý obličej (často odráží charakterové vlastnosti upíra - například tetování učitelky jezdectví vypadá jako koně). Jen Zoey však postupně přibývají další znamení: na krku, ramenou, hřbetech rukou, okolo pasu a na spodní část zad.

Napínavá upírská série Škola noci se stala světovým bestsellerem - po 63 týdnů byla jedničkou v prodejnosti podle deníku New York Times. Na první příčce byla i v deníku USA Today a také v dalších novinách v jiných státech.

Proč je tato sága tak výjimečná a populární? Na jednu stranu jde o oblíbenou upírskou tematiku. Kniha je podle kritiků napsaná velmi svěže, dynamicky, má spád, nezdržuje se zbytečnými popisy a bere čtenáře na dobrodružnou cestu upírským světem. Autorky v knize zároveň rozebírají problémy, které trápí běžné teenagery - první lásky, rozchody, školní nepřátelství.

První část napínavé série se jmenuje Označená a naplňují se v ní slova bohyně Nyx: "Temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra." 16letá středoškolačka Zoey Redbirdová je označená stopařem a musí nastoupit do internátní Školy noci ve městě Tulsa. Tam má zůstat čtyři roky a postupně se mění na upíra - učí se upíří sociologii, rozpoznává nebezpečí, kterým musí čelit… Jedno z deseti mláďat (jak se takovým teenagerům ve Škole noci říká) umírá, protože jeho organismus nedokáže přijmout proměnu. Pro ty, kteří přežijí, je tu ale velká odměna.

Upíři jsou jako supermani. Jsou supernádherní, supertalentovaní. A mají super schopnosti.

NYX

8. ledna 2011 v 12:19 House of Night

Bohyně NYX

Slova bohyně Nyx:
"Temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra."

Bohyně Nyx
Je známá pod různými jmény - Měnící se žena, Gaia, A´akuluujjusi, Kuan Jin, Pavoučí pramáti nebo dokonce Jitřenka. Nyx - bohyně upírů. Její duše je v zemi - svým duchem vyplňuje skály, stromy i řeky. 

Jako matku ji uctívali nejprve staří Řekové, kteří prošli proměnou. Jejich potomky po mnoho století nazývala svými dětmi.
Bohyně Nyx obdarovává své děti nadáním - speciální mocí. Obdarovaní jsou postaveni před složitý úkol: stávají se vůdci ostatních nazývanými velekněžky nebo bojovníci.

Např. Neferet byla obdarována dvěma dary: léčitelskými schopnostmi a intuicí a zvláštním poutem s kočkami. Afrodita dostala nadání pro věštecké vize - předvídá přicházející tragédie.

Není žárlivá, závistivá ani pomstychtivá, ale nestrpí lež. Vydat se po Nyktině cestě není vždy jednoduché a někteří ji ani nedokončí. Upíři oslavují Nyx jako vůdkyni matriarchální společnosti, v níž mají muži roli uznávaných ochránců a společníků. Nyx má druha, boha Ereba, kterému je zcela oddaná.

Obřady k poctě bohyně Nyx se nazývají úplňkové rituály.

Pentagram - je to pěticípá hvězda. Čtyři cípy zastupují živly. Pátý, který ukazuje nahoru, zastupuje ducha.

Nyktin chrám je stále otevřený, ale formální obřady se konají dvakrát týdně, hned po vyučování. Obřad vede velekněžka, potřebuje čtyři pomocníky, kteří drží svíce (svíce představují jednotlivé živly, velekněžka drží pátou svíci).

Profesoři

8. ledna 2011 v 12:17 House of Night

 Neferet - upíří sociologie

Neferet je ve Škole noci víc než jen profesorka. Je také velekněžkou bohyně Nyx, je spřízněná s kočkami a má schopnost uzdravovat a silnou intuici. Dokonce i mezi všeobecně krásnými upíry její krása vyniká. Její pozice v tulské Škole noci se dá přirovnat k pozici ředitelky, i když její postavení zahrnuje mnohem větší moc.

Hobby
Navzdory tomu, že zastává vysokou pozici, neví se moc o tom, co má a co nemá ráda. Co se ale ví velmi dobře, je, že Neferet je tajuplná a mocná.

Tetování
Neferetino tetování je složitý ornament z vlnovek, který vypadá jako zpěněné vlny oceánu.


profesorka Nolanová - dramatická výchova 
Nolanová je ve Škole noci velmi populární. Narodila se v Texasu a stále mluví s texaským přízvukem. Přes třicet let účinkovala na Broadwayi a hrála v několika celovečerních filmech. Dvakrát získala Tony Award a byla nominována na Academy Award v kategorii Nejlepší herečka. Často o sobě říká, že i když miluje pódium a film, její skutečná láska je vyučování.

Hobby
Nolanová se ráda dívá na staré filmy a především ty, kde hraje její dobrý přítel Cary Grant. Je velkým gurmánem a miluje televizní seriál Top Chef.

Tetování
Její tetování vypadá jako safírově modrá maska.


Penthesilea - literatura
Když byla označená (začátkem devadesátých let), přijala jméno známé královny amazonek. Upřednostňuje, když jí studenti říkají profesorka P. Její největší vášní je psané slovo, ale není literární snob. Vyučuje vše od klasické literatury po současné bestsellery a pop literaturu. Seznam jejích oblíbených autorů je velmi široký od Sapfó přes Raye Bradburyho po Robin McKinleyovou a Melissu Marrovou.

Hobby
Její velké hobby je samozřejmě četba, ale také má velmi ráda turistiku a sbírá historické šperky.

Tetování
Její tetování se skládá z jemných keltských uzlů, které se jí táhnou až k lícním kostem.


Drak Lankford - šerm
Většina studentů profesora Lankforda oslovuje jednoduše "Drak". Je malý a vypadá celkem obyčejně (což je u upíra nezvyklé). Výjimečným se stává v okamžiku, když vezme do ruky kord. Drak je úřadujícím světovým šampionem v šermu a nikdy neprohrál. Je vynikající instruktor a v tulské Škole noci vychovává skvělé šermíře.

Hobby
Drak svou největší zálibu sdílí s manželkou Anastasií. Spolu s ní oživuje staré rituály a často cestují do Evropy, kde studují starodávné upírské tradice.

Tetování
Drakovo tetování je úžasné. Tvoří ho dva draci, jejichž hadovitá těla se táhnou až ke spodní čelisti a bradě.


Lenobia - jezdectví
Profesorka Lenobia je nejraději, když jí říkají pouze Lenobia po známé upírské velekněžce z 3. století našeho letopočtu. Jako instruktorka zpočátku působí trochu děsivě. Má neskutečně vysoké nároky a nenechá projít žádného studenta, který tyto nároky nesplní. Zůstanou jen ti poctiví a oddaní, kteří o ní pak obvykle říkají, že je "nejlepší". Z těch, kteří v její třídě vydrží, se stanou vynikající jezdci.

Hobby
Lenobia hraje na několik hudebních nástrojů a je velmi talentovanou zpěvačkou.

Tetování
Její tetování tvoří krásný řetězec safírových uzlů. V nich jsou vpletené jemně propracované siluety koní.


Loren Blake - poezie
Loren Blake učí ve Škole noci pouze na částečný úvazek. Profesorství mu bylo uděleno jen jako čestná pozice vzhledem k tomu, že je současným oficiálním upířím básníkem. Blake je na takový titul neobyčejně mladý (je mu teprve 25 let). Jeho úspěchy jsou též velmi výjimečné, protože je muž, a v upírské matriarchální společnosti jsou oficiálními básníky převážně ženy. I na upíra je neuvěřitelně přitažlivý.

Hobby
Poezii píše už odmalička. Je to jeho práce, vášeň, zábava i koníček. Je odborníkem na mnoho upírských básníků, například na Shakespearea a několik starých japonských mistrů.

Tetování
Blakeovo tetování má podobu blesků.

Mé dotazy

7. ledna 2011 v 18:47 mé dotazy
Právě jsem se vrátila z lyžáku...takže se blog teďka bude dál vylepšovat..;)

Knihy-děj

1. ledna 2011 v 20:36 House of Night

ŠKOLA NOCI - OZNAČENÁ

16tiletá Zoey Redbirdová má doma problémy s rodiči.Rozešla se se svým přítelem Heathem , který jí furt hrozně miluje.A ještě k tomu jí označil stopař.Kvůli tomu se s ní přestala i bavit její nejlepší kammarádka Kayla.Zoey si myslí ,že Kayla jede po Heathovi.Má na čele půl měsíc vybarvený.Její rodiče jsou naštvaní.Zoey odejde z domova do Školy noci.Ještě jde za babičkou ale při cestě za ní upadne a zdá se jí sen kde vidí bohyni Nyx.Upíři jsou označeni a tim začne přeměna jsou mláďata a ti kteří přežijí jsou dospělími upíry a ti kteří ne což znamená že jejich tělo odmítne proměnu zemřou.Dostane svou strážkyni Neferet a má spolubydlící Stevie Rae.Stevie rae seznámí Zoey s Damienem,Shaunee a Erin.(Shaunee a erin sou jako dvojčata ale jsou z opačné části světa a podobné si vůbec nejsou).Při pobytu ve Škole noci pozná Afroditu ,která je stále zamilovaná do Erika Nighta ale on do ní už ne Afrodita je předsedkyně Dcer a synů temnoty ,ale špatná míchá do vína krev mláďat .Když byla Zoey poprvý na obřadu Dcer a synů temnoty napila se vína s krví a normálně mláďatum krev nechutnáá ale Zoey velice zachutnala.Zamiluje se do Erika Nighta.

Postavy

1. ledna 2011 v 19:20 | Niky |  House of Night
Nyx
Zoey Redbird
Stevie Rae Johnson
Shaunee Cole
Erin Bates
Damien Maslin
Jack Twist
Aphrodite  Lafont
Heath Luck
Erik Night
Loren Blake
Stark (James)
Darius
Neferet

AFFS

1. ledna 2011 v 17:35 | Niky |  O mně
1.Jméno/ přezdívka
2.Proč bys chtěl/a mě  mezi SB..?
3.Adresa na tvůj blog