Přidání do SB/AFFS  TADY...

Profesoři

8. ledna 2011 v 12:17 |  House of Night

 Neferet - upíří sociologie

Neferet je ve Škole noci víc než jen profesorka. Je také velekněžkou bohyně Nyx, je spřízněná s kočkami a má schopnost uzdravovat a silnou intuici. Dokonce i mezi všeobecně krásnými upíry její krása vyniká. Její pozice v tulské Škole noci se dá přirovnat k pozici ředitelky, i když její postavení zahrnuje mnohem větší moc.

Hobby
Navzdory tomu, že zastává vysokou pozici, neví se moc o tom, co má a co nemá ráda. Co se ale ví velmi dobře, je, že Neferet je tajuplná a mocná.

Tetování
Neferetino tetování je složitý ornament z vlnovek, který vypadá jako zpěněné vlny oceánu.


profesorka Nolanová - dramatická výchova 
Nolanová je ve Škole noci velmi populární. Narodila se v Texasu a stále mluví s texaským přízvukem. Přes třicet let účinkovala na Broadwayi a hrála v několika celovečerních filmech. Dvakrát získala Tony Award a byla nominována na Academy Award v kategorii Nejlepší herečka. Často o sobě říká, že i když miluje pódium a film, její skutečná láska je vyučování.

Hobby
Nolanová se ráda dívá na staré filmy a především ty, kde hraje její dobrý přítel Cary Grant. Je velkým gurmánem a miluje televizní seriál Top Chef.

Tetování
Její tetování vypadá jako safírově modrá maska.


Penthesilea - literatura
Když byla označená (začátkem devadesátých let), přijala jméno známé královny amazonek. Upřednostňuje, když jí studenti říkají profesorka P. Její největší vášní je psané slovo, ale není literární snob. Vyučuje vše od klasické literatury po současné bestsellery a pop literaturu. Seznam jejích oblíbených autorů je velmi široký od Sapfó přes Raye Bradburyho po Robin McKinleyovou a Melissu Marrovou.

Hobby
Její velké hobby je samozřejmě četba, ale také má velmi ráda turistiku a sbírá historické šperky.

Tetování
Její tetování se skládá z jemných keltských uzlů, které se jí táhnou až k lícním kostem.


Drak Lankford - šerm
Většina studentů profesora Lankforda oslovuje jednoduše "Drak". Je malý a vypadá celkem obyčejně (což je u upíra nezvyklé). Výjimečným se stává v okamžiku, když vezme do ruky kord. Drak je úřadujícím světovým šampionem v šermu a nikdy neprohrál. Je vynikající instruktor a v tulské Škole noci vychovává skvělé šermíře.

Hobby
Drak svou největší zálibu sdílí s manželkou Anastasií. Spolu s ní oživuje staré rituály a často cestují do Evropy, kde studují starodávné upírské tradice.

Tetování
Drakovo tetování je úžasné. Tvoří ho dva draci, jejichž hadovitá těla se táhnou až ke spodní čelisti a bradě.


Lenobia - jezdectví
Profesorka Lenobia je nejraději, když jí říkají pouze Lenobia po známé upírské velekněžce z 3. století našeho letopočtu. Jako instruktorka zpočátku působí trochu děsivě. Má neskutečně vysoké nároky a nenechá projít žádného studenta, který tyto nároky nesplní. Zůstanou jen ti poctiví a oddaní, kteří o ní pak obvykle říkají, že je "nejlepší". Z těch, kteří v její třídě vydrží, se stanou vynikající jezdci.

Hobby
Lenobia hraje na několik hudebních nástrojů a je velmi talentovanou zpěvačkou.

Tetování
Její tetování tvoří krásný řetězec safírových uzlů. V nich jsou vpletené jemně propracované siluety koní.


Loren Blake - poezie
Loren Blake učí ve Škole noci pouze na částečný úvazek. Profesorství mu bylo uděleno jen jako čestná pozice vzhledem k tomu, že je současným oficiálním upířím básníkem. Blake je na takový titul neobyčejně mladý (je mu teprve 25 let). Jeho úspěchy jsou též velmi výjimečné, protože je muž, a v upírské matriarchální společnosti jsou oficiálními básníky převážně ženy. I na upíra je neuvěřitelně přitažlivý.

Hobby
Poezii píše už odmalička. Je to jeho práce, vášeň, zábava i koníček. Je odborníkem na mnoho upírských básníků, například na Shakespearea a několik starých japonských mistrů.

Tetování
Blakeovo tetování má podobu blesků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama