Přidání do SB/AFFS  TADY...

Základy

8. ledna 2011 v 12:20 |  House of Night

Škola noci


Všechno to začalo, když uviděla u své školní skříňky mrtvého chlapa.

Byl to stopař. Upír se safírově modrým půlměsícem na čele a s tetováním ve tvaru propletených uzlů. Přišel, aby ji označil. Potom se buď změní na upíra, nebo její tělo odmítne proměnu a ona zemře. Navždy.

Od toho dne její život nebude už nikdy takový jako předtím.

Vítejte ve Škole noci, ve které vyučování začíná v osm hodin večer a končí ve tři ráno. Sluneční světlo upíry sice nezabije, jak to popisují mnohé lidské knihy, ale způsobuje jim nesmírnou bolest, a proto se vyučuje v noci. Škola se nachází ve světě, kde se v důsledku změn v DNA někteří teenageři mění na upíry. Než se tato změna završí, musí zůstat ve Škole noci, jinak zemřou. Ani to jim ale nezaručí, že jejich organismus proměnu zvládne…

Mláďata jsou označena safírově modrým půlměsícem na čele. Jakmile se stanou dospělými upíry, toto znamení se vybarví a rozvine. Tetování pak rámuje celý obličej (často odráží charakterové vlastnosti upíra - například tetování učitelky jezdectví vypadá jako koně). Jen Zoey však postupně přibývají další znamení: na krku, ramenou, hřbetech rukou, okolo pasu a na spodní část zad.

Napínavá upírská série Škola noci se stala světovým bestsellerem - po 63 týdnů byla jedničkou v prodejnosti podle deníku New York Times. Na první příčce byla i v deníku USA Today a také v dalších novinách v jiných státech.

Proč je tato sága tak výjimečná a populární? Na jednu stranu jde o oblíbenou upírskou tematiku. Kniha je podle kritiků napsaná velmi svěže, dynamicky, má spád, nezdržuje se zbytečnými popisy a bere čtenáře na dobrodružnou cestu upírským světem. Autorky v knize zároveň rozebírají problémy, které trápí běžné teenagery - první lásky, rozchody, školní nepřátelství.

První část napínavé série se jmenuje Označená a naplňují se v ní slova bohyně Nyx: "Temnota není vždy totéž co zlo a stejně tak světlo není vždy poslem dobra." 16letá středoškolačka Zoey Redbirdová je označená stopařem a musí nastoupit do internátní Školy noci ve městě Tulsa. Tam má zůstat čtyři roky a postupně se mění na upíra - učí se upíří sociologii, rozpoznává nebezpečí, kterým musí čelit… Jedno z deseti mláďat (jak se takovým teenagerům ve Škole noci říká) umírá, protože jeho organismus nedokáže přijmout proměnu. Pro ty, kteří přežijí, je tu ale velká odměna.

Upíři jsou jako supermani. Jsou supernádherní, supertalentovaní. A mají super schopnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 °Maddie° | Web | 8. ledna 2011 v 12:26 | Reagovat

Ta knížka je užasná :)

2 house-of-night-niky | Web | 8. ledna 2011 v 13:15 | Reagovat

[1]: To je :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama